Medi Taping jest holistyczną metodą terapeutyczną.

Metoda ta jest wysoce tolerowana przez pacjentów, oddziałuje przez całą dobę, przez co uzyskujemy niskie koszty terapii.

Efekty terapii zauważalne są bezpośrednio po aplikacji i utrzymują się po usunięciu plastrów Medi Taping, które charakteryzuje długi okres użytkowania. Można ją stosować z innymi formami terapii jak zabiegi fizykoterapeutyczne.


Klasyczne wskazania Medi-Taping®:


bóle głowy, migrena, bóle głowy z nadciśnienia,

zapalenie nerwu trójdzielnego, zapalenie zatok,
szumy oraz dzwonienie w uszach, zawroty głowy,

 zakrzepowe zapalenie żył,

bóle pleców, syndromy bólu kręgosłupa,
bóle nerwów, polineuropatia, urazy nerwów,
ból towarzyszący osteoporozie, 
wypadnięcie dysku, lumbago,

różne postacie bólu,

zablokowanie stawu krzyżowo-biodrowego,
bóle stawów w wyniku artrozy -stawów biodrowych, kolan,
deformacja stawów, ostroga piętowa, syndromy bólu trzewiowego,

bóle mięśni, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, fibromialgia,
zwyrodnienia reumatoidalne, pęknięcie części mięśni, achillodynia,

następstwa SM (multiple sclerosis), następstwa apopleksji,

syndrom Sudeck-Leriche’a.

zaparcia, kolki u niemowląt,
nietrzymanie moczu,

obrzęki z zastoju chłonki (lymphoedema) kończyn górnych i dolnych,

wszelkiego rodzaju zaburzenia funkcji narządów wewnętrznych,

syndrom niespokojnych nóg.


Pretwórcą terapii Medi-Taping® jest dr Kenzo Kase, japończyk, który około 1970r. wynalazł specjalne plastry, by odciążyć więzadła, mięśnie, ścięgna, bez ograniczania ruchomości w stawach w Odpowiednim naklejaniem plastrów na skórę, doktor zyskiwał natychmiastowe efekty, nazwał tą metodę Kinezjo-Taping.

Techniki kinesiotapingu mają szerokie zastosowanie m.in. w rehabilitacji przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej, neurologicznej, pediatrycznej, pooperacyjnej, ginekologicznej, onkologicznej.
Metoda ta została dalej rozwinięta przez dr med. D. Sielmanna oraz Juttę Christiansen-Zimmermann i Hermana Christiansena – dołączając wiedzę tradycyjnej medycyny chińskiej (TMC), elementy masażu akupunkturowego wg Penzla oraz własne doświadczenia z wieloletniej praktyki fizjoterapeutycznej. Technikę tą nazwali Medi-Taping®.
Wykorzystuje ona wiedzę o zasadach statyki i przepływu energii, wiedzy tradycyjnej medycyny chińskiej oraz nauki o kolorach.
Powoduje trwający 24 godziny mikro-masaż, przez który wpływa na mięśnie, układ nerwowy, układ krążenia i limfatyczny, jest skuteczną alternatywą dla wszystkich pacjentów z ostrymi i chronicznymi schorzeniami aparatu ruchu oraz z problemami krążeniowymi i bólami nerwowymi, wzmacnia bierną stabilizację stawów, wspomaga osłabione mięśnie, pomaga w uzyskaniu prawidłowej postawy i symetrii ciała poprzez poprawę odczucia kinetycznego położenia ciała, poprawia zakres ruchu stawów, pomaga w uzyskaniu prawidłowej postawy i symetrii ciała poprzez poprawę odczucia kinetycznego położenia ciała. Powoduje to polepszenie się relacji przestrzennych pomiędzy poszczególnymi warstwami tkanek i w rezultacie ułatwienie przepływu krwi i chłonki. Ponadto oddziaływanie na wspomniane zakończenia nerwowe, wywiera stałą, 24 godzinną impulsację w układzie receptor – ośrodkowy układ nerwowy – efektor. Dzięki tym zjawiskom możliwe jest osiągnięcie pożądanego efektu leczniczego.


Pacjentowi przyklejany jest plaster naciągający się do 40% wzdłuż i 10% w szerz – według potrzeby i reguł energetyki meridiany oraz/albo punkty akupunkturowe, dzięki temu uzyskujemy dla dorosłych, dzieci, kobiet w ciąży, jak i osób w podeszłym wieku, pełną swobodę ruchów i uwolnienie od bólu co sprawia aktywne poruszanie się.

Plastry Medi-Taping® pozytywnie wpływają na: meridiany i punkty akupunkturowe, blizny, przyczepy mięśni i mięśnie, ścięgna i wiązadła, unerwienie skóry, receptory bólu, funkcje stawów, powięzie i torebki stawowe, statykę, system krążenia, system trzewny.


 Właściwości plastrów medycznych:


Rozciąga się tylko na długość 40% i szerokość 10%.
Można je nosić przez kilka dni, są wodoodporne.
Grubość plastra jest taka sama jak ludzkiej skóry.
Na plastrach nie ma maści ani lekarstw.