Elektroakupunktura jest zastosowaniem prądu w granicach kilku lub kilkunastu najczęściej  miliamper do pobudzania punktów akupunkturowych, w celu wzbudzenia prawidłowego przepływu energii w nich zawartych, co powoduje dobroczynne skutki zdrowotne.

Przekierowując  energię z danych punktów akupunkturowych do innych miejsc i obszarów, zwrotnie wpływa na harmonijną współpracę wszystkich części organizmu ludzkiego, jego emocji oraz umysłu.


W Medycynie Chińskiej punkty akupunkturowe możemy wzmacniać, bądź osłabiać różnymi metodami  – dotykiem, igłą, igłą taoistyczną, prądem niskiej częstotliwości, laserowo, a nawet mentalnie.


Czas zabiegu jest zależny od ilości punktów, stanu zdrowia, wieku, etc. Zwykle zajmuje około 20-30min.


Zgodnie z prawem zachowania energii, nie możemy wydatkować energii więcej niż posiadamy. (!!!)

Jeśli tak czynimy, organizm będąc stale w niżu energetycznym a więc: szybciej się starzeje, i naraża się na choroby, dysfunkcje, negatywne ingerencje z zewnątrz.

Nie dojdziemy do wzrostu energii zdrowotnej czyli zdrowienia, gdy będziemy energię stale zużywać szybciej, niż ją uzupełniamy.

Nie możemy wtedy winić jakiejkolwiek metody leczniczej, systemu leczenia, lekarza czy terapeuty – lecz jedynie siebie – za własną nieumiejętność zarządzania własną energią, niewłaściwą dietę.


Warto więc w przebiegu leczenia medycyną chińską i innymi terapiami holistycznymi – więcej odpoczywać, obserwować własne wzorce działań w dniu codziennym, odżywiać się żywnością z większą ilością energii Qi i łatwostrawną, gotowanymi warzywami, więcej wypoczywać, podwyższać jakość odczuwania własnego ciała, samego siebie, odczuwanie tego co jemy, jak jemy, uświadamiać sobie własne wzorce emocjonalne i psychologiczne, doprowadzające do dysharmonii,  zastoju energetycznego w ciele. Dlaczego? Doprowadzają one bowiem do „krystalizowania” się choroby, manifestowania skutków na wielorakie sposoby w różnych rejonach ciała, energii i naszej psychiki.


Organizm nasz podlegając terapii Tradycyjną Medycyną Chińską transformując energię, może czasami  przejściowo odczuwać różne objawy detoksykacji niezbyt przyjemne jak: zmęczenie, senność, krótkotrwałe nawroty objawów choroby dawno przebytej. Proszę się nie przejmować, to objawy naturalne, gdyż patogeny często wychodzą tą samą drogą, którą weszły, stąd nawet wysypki skórne przejściowe, przejściowy wzrost temperatury, nudności, i wiele innych objawów, które stłumiliśmy lekami chemicznymi, sterydami, brakiem wypoczynku, snu, rekonwalescencji, etc. przechodzą bezpowrotnie.

Częściej jednak pojawiają się : relaks, rozluźnienie, większą otwartość, tuż po zabiegu i w jego czasie, wyczulenie zmysłów, cichną rozbiegane myśli i rozemocjonowany umysł, zwiększa się chłonność umysłu, polepsza pamięć długo i krótkotrwała, trawienie, jakość snu, odporność na stres, etc.