Dr Tadeusz Błaszczyk szkolący Polaków akupunkturą dr Yamamoto (YNSA), mówi o niej, iż jest to –  „metoda oszczędna, prosta, skuteczna i nadzwyczaj dobrze tolerowana przez pacjentów, nawet tych najmniejszych”.

W latach 60tych XX wieku japoński chirurg i akupunkturzysta Toshikatsu Yamamoto, pracujący w małym szpitalu w Nishina na południu Japonii, odkrywając nowe somatotopie ciała w obrębie głowy, szyi i brzucha, rozwinął nowa formę terapii czaszki.W celu odróżnienia własnej metody od tradycyjnej chińskiej akupunktury dr Yamamoto nazwał ją Nową Akupunkturą Czaszki (YNSA).


Terapia dotyczy samej czaszki. Metodę tą kombinować można z Tradycyjną Medycyną Chńską (akupunkturą, ziołolecznictwem, dietetyką, diagnostyką z pulsu czy języka), z refleksologią twarzy, stóp czy rąk, masażem, zabiegami chiropraktyki, homeopatią etc. Diagnoza postawiona z palpacji map szyi czy brzucha pokrywa się z tą z języka i pulsu.


YNSA służy diagnozie i leczeniu różnych dolegliwości oraz równoważeniu przepływów energetycznych w organizmie. Podstawą diagnostyczną tej metody są mapy/punkty somatotropowe zlokalizowane na szyi i brzuchu.

Dr  Yamamoto rozpatruje część ciała, w której powstała dysfunkcja (prawa, lewa), przyporządkowuje to poszczególnym meridianom (obiegom) oraz formom energii Yin i Yang.


Zaletą tej metody jest opracowana przez dr Yamamoto diagnostyka manualna głowy, szyi i brzucha, za pomocą której można szybko i bezbłędnie zlokalizować źródło dolegliwości i bólu.

YNSA stosuje się u dorosłych i dzieci.


 Niektóre wskazania:


 • schorzenia neurologiczne i ich następstwa ( ch. Parkinsona, ch. Alzheimera, zawroty głowy, padaczka, hemiplegia, paraplegia, porażenia nerwów, zapalenia nerwów, nerwobóle i inne)
 • schorzenia układu ruchu i ich następstwa (artrozy, zapalenia, chondromalacja, ograniczenia ruchomości, przykurcze i inne)
 • urazy, złamania, zwyrodnienia i towarzyszące im objawy lokalne lub uogólnione
 • ból rożnego pochodzenia i  natężenia, lumboischialgia
 • choroby naczyniowe ( żylne, tętnicze)
 • choroby wirusowe i towarzyszące im objawy ( np.: półpasiec i nerwobóle z nim związane)
 • schorzenia układu moczowo płciowego, zaburzenia erekcji i potencji
 • schorzenia oczu ( alergiczne zapalenie spojówek, zez, zaćma, jaskra i inne)
 • schorzenia jamy ustnej ( afty, paradontoza, brak smaku, bóle zębów, zaburzenia mowy i inne)
 • schorzenia uszu ( ch. Meniera, nagła utrata słuchu, osłabienie słuchu, urazy i inne)
 • zaburzenia hormonalne, astma, histeria.

Oryginalna metoda odnosi się do nakłuwania map na głowie specjalnymi krótkimi igłami, ale praktycy wykorzystują też laser, elektrostymulację albo mechaniczne bodźcowanie (za pomocą palców rąk lub narzędzi).


Nowa akupunktura czaszki, o ile stymulujemy właściwe miejsca, daje natychmiastowy feedback.

Diagnoza opiera się na badaniu palpacyjnym szyi lub/i brzucha. Diagnoza z szyi (swoista dla Yamamoto) może na początku przysporzyć nieco trudności. Potrzeba na to czasu, praktyki i cierpliwości a przede wszystkim czułych rąk. Diagnostyka z brzucha jest elementem rozpoznania w medycynie Kampo – odmianie japońskiej medycyny chińskiej.


Yamamoto uporządkował znane z Kampo strefy diagnostyczne na brzuchu i odkrył nowe. Dodał również punkty diagnostyczne z tzw. chiroterapii strain-counterstrain. W przeciwieństwie do „czytania” z szyi diagnostyka z brzucha jest prosta i dokładna. Umiejętność postawienia właściwego rozpoznania po badaniu palpacyjnym jest niezbędna do osiągania właściwych efektów terapii.

Mapy somatotropowe Yamamoto zlokalizowane sa w większości na granicy linii czoło-włosy. Punkty Ypsilon oraz te korespondujące z narządami wewnętrznymi leżą w okolicy skroniowej. Mapy  somatotropowe ciała znajdują się w okolicy czołowej i w potylicznej.


Zabieg jest krótki, maksymalnie trwa 30 min, powtórzony kilkakrotnie w niewielkich odstępach czasu, może w 100% usunąć ból i jego przyczynę.


 

cennik: 80-120zł

Telefon: 883 111 388

email: office@consciousrecovery.eu


Literatura:

Błaszczyk Tadeusz, Nowa akupunktura czaszki doktora Yamamoto, Galaktyka, Łódź 2007

Akupunktura czoła przywraca wzrok (metoda Jürgena Hancke)