Metoda korekcji wad postaw Uwalniania Integralnego

opracowana została myślą o Klienach którzy potrzebują widocznych efektów korygujących, w krótkim czasie oraz prewencji deformacjom i dysfunkcjom układu kostnego i więzadłowo-mięśniowego.


Są to ćwiczenia dobierane indywidualnie tak by były interesujące i pomocne dla ćwiczącego.

Natężenie ćwiczeń, ich ilość jest zależna od wspólnych ustaleń pomiędzy terapeutą a Klientem.


Dzięki uświadamianiu sobie i wygaszaniu patologicznych wzorców na bieżąco, ciało i umysł chętnie i prężnie współpracuje, dzięki czemu można pierwsze efekty zaobserwować już na pierwszej sesji.


Entuzjastyczne wsparcie terapeutyczne dodatkowo dodaje tu siły i ducha wytrwałości, zwiększa motywację nie tylko przy wykonywaniu ćwiczonych tu technik, chęci utrzymywania dobrej kondycji na co dzień, ale również w całym życiu codziennym.


Używane są tutaj m.in. liczne techniki stretchingu mięśni, utrzymania odpowiedniego balansu, rytmu i harmonii psycho-emocjonalnej, oddechowej, łączonej z technikami mięśniowo-więzadłowo-powięziowymi zaczerpniętych z tradycji europejskich, oraz licznych technik wschodnich – relaksacji mięśni, umysłu, pozycji jogi, ćwiczeń oddechowych.


Efekty?

Uświadamianie wzorców i mechanizmów współdziałania umysłu-ciała-energii, wygasza nieprawidłowe odruchy mięśniowe, ruchowe, przewodzenia nerwów, bóle w przebiegu wielu układów.

Zwiększony poziom energii utrzymuje się przez wiele dni po ćwiczeniach. Przy stałych ćwiczeniach ogólnokondycyjnych dobranych na życzenie klienta, poziom energetyczny normuje się w dniu codziennym tak, by sprostać wielu obowiązkom i wyzwaniom.

Mechanizm działania patologicznych wzorców

Świadomość dychotomii umysłu – codziennej „gonitwy” myśli w pracy, w domu, w relacjach, i stresie cywilizacyjnym dnia codziennego, wygasza napięcia mięśni, bóle, więzadeł, ścięgien, które pociągając kości, rotują je wywołując bóle nerwowe, dysfunkcje kręgosłupa, stawów biodrowych, i innych stawów, co wtórnie wpływa na organy wewnętrzne, oddychanie.

Nieprawidłowe położenie układu kostnego „ściska” niejako płuca, organy, prowadząc do ciągłego ich stresu, nieprawidłowej funkcji wydzielniczej. trawiennej etc, a to do chorób układowych, na zasadzie wzajemnego współdziałania.