Masaż odżywczy CR, używany w kosmetyce Conscious Recovery, choć również liftinguje, nastawiony jest najbardziej na odżywienie skóry, na zapewnienie jej składników odżywczych zarówno z zewnątrz, jak i „od wewnątrz”.

Dzięki specjalnym składnikom używanym w trakcie masażu, oraz technikom, opracowanym przez Inez Broj – które powodują głębokie dokrwienie tkanki skórnej i podskórnej, oraz tkanek okolicznych – masaż daje widoczny efekt liftingujący, spłycający zmarszczki, już następnego dnia po zabiegu.
Masaż ten uaktywnia różne punkty i strefy na twarzy, co przywraca jej naturalny koloryt, zdrowy blask i witalność, nawilżenie, poprawia się owal twarzy, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, powoduje szybszą regenerację komórek skóry, gdyż odżywia głębokie jej warstwy, jak warstwa rozrodcza skóry, w której mają swój początek wszystkie komórki skóry, oraz prawidłowy ich podział, bez zniekształceń.

Po masażu cera jest rozjaśniona, lekko zaróżowiona, wygląda świeżo, promiennie i zdrowo, skóra twarzy odzyskuje swój blask.

W nocy po zabiegu skóra regeneruje się w przyspieszonym tempie, co widać już samego ranka, oraz w ciągu paru następnych dni. By jednak widzieć stale rezultaty odmładzania, warto powtórzyć takie masaże co 5-7 dni, i czekać cierpliwie na efekty, gdyż skóra odnawia się co ok 28 dni.
Regularna dbałość o skórę zapewnia długi dobry wygląd bez drastycznych ingerencji chirurgicznych, i jest dużo zdrowsza, oraz tańsza.

Masaż ten z powodzeniem używamy przy każdym rodzaju skóry, przy cellulicie, rozstępach, po i przed ciążą, oraz w niektórych przypadkach w trakcie ciąży.